Новини / Інвестиції / Логістика     25 березня 2023 10:02

“Кернел” отримав дозвіл на будівництво мультимодального терміналу в порту Рені


Ренійська міська рада надала ТОВ “Девелопмент Рені Термінал” попередній дозвіл на будівництво мультимодального терміналу в Ренійському морському порту.

Про це говориться у повідомленні Ренійської міської ради.

Зазначається, що на засіданні 22 березня депутати схвалили рішення надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в м. Рені (за межами населеного пункту) із подальшою передачею в оренду на 49 років для будівництва та розміщення мультимодального терміналу.

За словами представника компанії, будівництво нового терміналу відкриває можливості для створення нових робочих місць та залучення інвестицій у громаду.

За даними системи YouControl, кінцевим бенефіціаром ТОВ “Девелопмент Рені Термінал” є голова ради директорів компанії “Кернел” Андрій Веревський.

Довідка: “Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, у лютому 2023 року компанія придбала зерновий термінал у порту Рені. Термінал має склади з одночасною потужністю зберігання 12 тис. т. Це придбання є частиною стратегії компанії щодо забезпечення резервних варіантів у випадку блокування чорноморських портів, якщо “зернова угода” не буде продовжена у березні 2023 року. В порту Рені для розширення перевантажувальних потужностей будуть залучені інвестиції USAID, який погодився закупити та поставити обладнання, необхідне для такого розширення.

Компанія також завершила угоду щодо продажу деяких суб’єктів господарювання, які обробляють 134 тис. га сільгоспугідь, разом з інфраструктурою, технікою та оборотним капіталом, згідно з попередньою домовленістю у квітні 2022 року.

Агропромислова компанія “Кернел” за результатами першого півріччя 2023 фінансового року (ФР, липень 2022 — червень 2023) зменшила перевалку вантажів на експорт через свої портові термінали порівняно з аналогічним періодом 2022 ФР в 2,1 раза — до 2,438 млн тонн.

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи “Кернел” заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу “Кернел” вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також