Новини    22 грудня 2022 19:39

У тваринництві спостерігається тенденція до відновлення — Висоцький

Найбільшим викликом сьогодні для агросектору є логістика, адже вона залишається надто дорогою і рентабельність виробництва сільгоспкультур є або нульовою, або близькою до нуля за більшістю зернових культур

У всіх секторах тваринництва триває процес відновлення, наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“У нас був цикл суттєвих втрат у тваринництві протягом першого місяця війни і до літа. До прикладу, по мʼясу птиці падіння відбувалося в межах 5 %, у молочному секторі, на жаль, було втрачено близько 20 % поголів’я та виробництва загалом, але ми бачимо тенденцію на відновлення. Цьому сприяє, зокрема, відкриття ринку ЄС. Також бачимо позитивну тенденцію відновлення у свинарстві. Надіємося, що цей тренд зможемо зберегти протягом зими, і в наступних періодах, і в принципі нам вдасться вийти з війни перемогою та сільським господарством, який більше генерує продукції з доданою вартістю  та гарантовано забезпечує українського споживача”, — зазначив Висоцький.

Найбільшим викликом сьогодні для агросектору є логістика, адже вона залишається надто дорогою і рентабельність виробництва сільгоспкультур є або нульовою, або близькою до нуля за більшістю зернових культур. Для того, щоб цю ситуацію змінити, при Мінагрополітики працює Координаційна рада з логістики.

“Цього тижня відбулося профільне засідання за участю Укрзалізниці, уже від учора змінений підхід до аукціонів із продажу вагонів. Також дуже важлива пролонгація “зернової ініціативи” та її розширення”, — пояснив він.

Це також зніме страхові ризики, які закладаються у вартість продукції,  і, відповідно, збільшить відпускну ціну для фермера.

Нагадаємо, з початком повномасштабного російського вторгнення група компаній A.G.R. Group і MK Merchants SA, що належать бізнесмену Місаку Хідіряну, переорієнтувала логістичні шляхи з українських морпортів на ринок ЄС через автомобільний та залізничний транспорт, а також річкові порти Рені та Ізмаїл. Хідірян повідомив, що група компаній продовжить експортувати частину сільгосппродукції через наземні прикордонні переходи з ЄС і річкою Дунай навіть після звільнення окупованих територій від російських військ та відновлення Україною повноцінної торгівлі в акваторії Чорного моря.

Поступове відновлення економіки прогнозують у третьому кварталі наступного року, що пов’язують з ймовірним закінченням гарячої фази війни. Дані оприлюднила директорка аналітичного департаменту інвесткомпанії Dragon Capital Олена Білан.

За 2022 рік світова економіка втратить $1 трильйон внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Україна може наростити експорт в структурі ВВП до 50%.

У березні прогнозували, що обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%.

Після відновлення приймання заявок у ДАР 23 листопада, упродовж однієї доби на програму підтримки малих агровиробників було подано майже 3000 заявок на суму близько 100 мільйонів гривень.

Переробні підприємства у січні-вересні 2022 р. закупили 167,6 тис. т свиней у живій вазі, свідчать дані Міністерства аграрної політики, презентовані під час заходу “Вітчизняне свинарство: підсумки 2022 та перспективи 2023”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...