Новини / Аналітика     21 грудня 2022 18:42

Переробники збільшили закупівлю свиней на 40%

Середні ціни на свиней живою вагою за цей період зросли на 17,5%

Переробні підприємства у січні-вересні 2022 р. закупили 167,6 тис. т свиней у живій вазі, свідчать дані Міністерства аграрної політики, презентовані під час заходу “Вітчизняне свинарство: підсумки 2022 та перспективи 2023”, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вказаний обсяг на 39,9% більше аналогічного показника минулого року.

Водночас середні ціни на свиней живою вагою за цей період зросли на 17,5% — до 43.48 грн/кг.

Крім того, експорт свинини за 11 місяців склав 0,8 тис. т, а імпорт — 82,2 тис. т.

За прогнозами Міністерства, виробництво свинини за підсумками поточного року складе 625 тис. т, що на 14% менше показника минулого року.

Нагадаємо, перебої з електропостачанням — спільна проблема виробників, переробників свинини та роздрібної торгівлі та споживачів, що з жовтня стала однією з пріоритетних. Про це повідомляє пресслужба асоціації “Свинарі України”.

Дані митної статистики ДФСУ свідчать, що у жовтні імпорт свіжого, охолодженого та мороженого м’яса свиней склав 4,38 тис. т чи 9,7 млн дол. США. Це у півтора раза більше ніж місяцем раніше, відзначають в аналітичному відділі Асоціації “Свинарі України”.

Асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також