Новини / Фінанси     04 березня 2022 15:16

Світова економіка може скоротитися на 1% через вторгнення Росії в Україну

Інфляція в Росії може перевищити 20% вже 2022 року

Обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно 1 трильйону доларів, через розв’язану Росією війну в Україні. Про це йдеться у результатах дослідження британського Національного інституту економічних та соціальних досліджень, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Росія та Україна є важливими постачальниками сировини, включаючи титан, паладій, пшеницю та кукурудзу. Тому ми передбачаємо, що посиляться проблеми з ланцюгами постачань для секторів, що використовують цю сировину, серед яких автомобільна та авіабудівна промисловість і виробництво смартфонів”, – йдеться у повідомленні.

Читайте: НБУ вимагає заблокувати для РФ та Білорусі кошти від МВФ

Зазначається, що витрати від нових санкцій для економіки Росії будуть частково компенсовані стрибком цін на енергоресурси. Але загалом нові обмежувальні заходи матимуть негативний ефект, і ВВП Росії, як очікується, скоротиться на 1,5% цього року і більш ніж на 2,5% до кінця 2023 року. Інфляція в країні може перевищити 20% вже 2022 року.

Експерти організації вважають, що рівень світової інфляції внаслідок конфлікту збільшиться на 2 процентних пункти у 2023 році.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

З початку російського вторгнення в Україну загинуло понад 2000 українців, за винятком військових, повідомляє ДСНС.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також