Новини    16 березня 2023 19:03

У Туреччині наполягають на продовженні “зернової угоди” на 120 днів

Сторони оцінять і приймуть рішення щодо подальшого продовження угоди, Анкара сподівається на позитивний результат.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Анкара продовжить переговори щодо продовження угоди, яка дозволяє відвантаження зерна з чорноморських портів України, на 120 днів замість 60, інформує Reuters.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністр пояснив, що продовження угоди є важливим.

Ми продовжимо наші контакти відносно продовження на 120 днів замість двох місяців”, – заявив Акар.

Сторони оцінять і приймуть рішення щодо подальшого продовження угоди, Анкара сподівається на позитивний результат.

Раніше москва погодилася продовжити поточну зернову угоду, яка діє до 18 березня, ще на 60 днів. РФ скаржиться, що нібито залишаються обмеження, які заважають реалізовувати винятки з санкцій для агропродукції рф.

Україна зазначила, що заявлена росією можливість продовження зернової ініціативи на 60 днів замість 120 днів суперечить підписаним разом з ООН та Туреччиною документам. Про це віцепрем’єр-міністр відновлення Олександр Кубраков написав у Twitter.

До повномасштабної війни Україна – відома як одна з житниць світу – експортувала приблизно три чверті виробленого зерна. Згідно з даними Європейської комісії, близько 90% цього експорту було відправлено морем із чорноморських портів України. Війна та її вплив на експорт зерна мають серйозні наслідки, особливо для глобального Півдня, який значною мірою залежить від них.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...