Новини / Фінанси     18 серпня 2023 09:03

У Раді планують розглянути питання зниження ПДВ на продукти – Гетманцев


Питання зниження ПДВ на харчові продукти в межах євроінтеграційних процесів буде розглянуте законопроєктом, який стосується Директиви Ради 2006/112/ЄС.

Про це повідомив голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев під час конференції-виставки “Хлібна індустрія”.

“Я підтримую цей підхід (зниження ПДВ — ред. ) на ті продукти, які є соціально чутливими. Знижена податкова ставка може обговорюватись, і ми точно будемо про це говорити з нашими партнерами. Вважаю, що це один із заходів, які ми можемо зробити перед євроінтеграцією, це дозволяється Євродирективою, і може йтися лише про розмір ставки та залежить від перемовин конкретної країни”, – заявив нардеп.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він додав, що підтримує зниження податкової ставки ПДВ на товари першої необхідності:

“Але важливо, щоб це не було, як два роки тому. Вирвавши з ПДВ-ланцюга ставку 14%, було прийняте корупційне і шкідливе для ринку рішення по зернових. Такого рішення точно не буде. Може йтися лише про наскрізну ставку ПДВ”, — уточнив Гетманцев.

Читайте також: Шмигаль розповів, на скільки зростуть податки в Україні

Нагадаємо, з 1 серпня відбулося повернення довоєнної системи податків з 1 серпня, а саме – скасування 2% податку для ФОПів та повернення 5%.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” закликає не скасовувати податкові пільги у період воєнного стану.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також