Новини / Фінанси     13 травня 2023 14:06

В УКАБ закликали не скасовувати податкові пільги для аграріїв до кінця війни


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” закликає не скасовувати податкові пільги у період воєнного стану.

Про це йдеться на сайті УКАБ.

В УКАБ підкреслили, що з 1 липня 2023 року в Україні планують повернути ПДВ та акцизи на пальне, які скасували в березні 2022 року, до довоєнного рівня. Так, у вересні 2022 року, згідно з положеннями закону №2618-ІХ, було повернуто акцизи у розмірі 100 євро за 1000 л бензину та дизпалива. Але при цьому ПДВ залишився на рівні 7%.

“Другий етап планується з 1 липня 2023 року, коли акцизи буде поновлено до довоєнного рівня, і ставку ПДВ повернуто до 20%. Після таких змін акциз на бензин зросте більше ніж удвічі — до €213, на дизпальне — майже на 40% — до €140 за 1000 л. На жаль, період повного скасування пільг співпадає з початком збору врожаю та підвищеного попиту на паливо з боку аграріїв”, — пояснюють в УКАБ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Аналітики вважають, що скасування пільгового режиму оподаткування пального з 1 липня 2023 року, враховуючи, що все ще триває гаряча фаза війни, є передчасним та негативно вплине на рівень цін і фінансову стійкість суб’єктів господарювання.

Читайте також: Кувейт, Іран і Бахрейн: де можна купити найдешевший у світі бензин

“Наразі у ВРУ зареєстровано законопроєкт №9174, яким пропонується зберегти пільговий режим оподаткування пального на весь період воєнного стану. Сподіваємося, що найближчим часом зазначений законопроєкт №9174 буде розглянуто та підтримано профільним Комітетом ВРУ та проголосовано у сесійній залі”, — підкреслили в УКАБ.

Нагадаємо, Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

УКАБ ще взимку звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з проханням не підтримувати скасування податкових пільг, які було запроваджено під час воєнного стану, до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Раніше Landlord повідомляв, що Кабмін розробляє механізм для стримування цін на бензин.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також