Новини    13 вересня 2023 17:54

У Португалії вино розлилося річками по вулицях

Місцева влада оголосила екологічну тривогу

На заводі Levira у Португалії вибухнули два резервуари з вином. Внаслідок чого понад 2,2 мільйона літрів червоного вина вилились на вулиці містечка.

Місцева влада оголосила екологічну тривогу. Пожежна служба муніципалітету Анадії перекрила потік і відвела його від річки Сертіма, аби уникнути її забруднення. Згодом вино безпечно витекло в поле.

Пресслужба заводу Levira перепросила і зазначила, що робочі вже викопали та перевезли просочену вином землю.

Ми беремо на себе повну відповідальність за витрати, пов’язані з очищенням та усуненням пошкоджень. Наші бригади владнають цю ситуацію якнайшвидше, — заявило підприємство.

Нагадаємо, у Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у рамках програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...