Новини / Політика     28 січня 2023 13:24

У Польщі пропонують запровадити депозитну систему для транзиту українського зерна


Транзит українського зерна через Польщу можна було б забезпечити депозитною системою. Депозити повертатимуть, коли зерно буде експортоване з Євросоюзу.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик, пише Farmer.pl.

Через рік після вторгнення росії в Україну транзит зерна має вирішальне значення. Найважливіше — забезпечити належний процес.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Необхідно забезпечити організований безпечний транзит, щоб українське зерно не заважало європейському ринку”, — зазначив міністр сільського господарства. На його думку, для цього можна запровадити депозити, які повертаються при експорті зерна з Євросоюзу.

Він також додав, що Євросоюз не допомагає Польщі “розв’язувати це питання”. Реальною підмогою було б надання перевантажувальної техніки, контейнерів, вагонів і потягів.

“Справа в тому, що зерно має перевантажуватися на нашому кордоні, де закінчуються широкі залізниці, а звідти йти напряму в Іспанію чи порти, звідки воно прямуватиме до країн, наприклад, Африки, які очікують цього імпорту. Поки що такої можливості немає, і дії спілки обмежуються деклараціями. Я повторю наші вимоги щодо цього питання на зустрічі міністрів ЄС наприкінці січня”, — пояснив Генрик Ковальчик.

Нагадаємо, Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

Міністр також повідомив, що в середині січня починає переговори з міністрами сільського господарства країн ЄС для вироблення нових рішень у сфері експорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.

Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни. Буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також