Новини    12 січня 2023 14:14

Найбільше подорожчає хліб: у Польщі до Великодня очікують суттєвого зростання цін на продукти


Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни.

Про це заявила очільниця Зерно-кормової палати з Руху “Польща 2050” Моніка П’ятковська на RMF FM.

Протягом року ціни на продовольство у Польщі, за даними фахівчині, зросли в середньому на 23%, але це не межа.

“Все стане дорожчим. Жири, молочні продукти чи хліб. Перед Великоднем це зростання прискориться через підвищення цін на енергоносії та газ. Підвищення може становити 30–35%”, — каже Моніка П’ятковська.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За її словами, буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).

“Найбільші проблеми у малих та середніх магазинів та сімейного бізнесу. Хліб у пекарні за ціною близько 10 злотих – це норма. Булочка за п’ять злотих теж повсякденна річ. Щодо наявності продуктів, то проблем абсолютно немає. Дефіциту цих продуктів на полицях магазинів не буде”, – запевнила вона.

Однак вона додала, що, хоча дефіциту їжі не буде, її доступність для певних верств населення може опинитися під загрозою через високі ціни.

“У нас ціни на зерно росли абсолютно неринковим і безконтрольним чином під час агресії Росії проти України. Ціни на зерно ґрунтуються на цінах на світових біржах. На біржах підскочили. Пізніше вони впали, а сьогодні ми бачимо зниження цін на зерно, але зростання цін на корми. Парадокс. І ціни на м’ясо зростають. Чому? Інфляція, витрати на робочу силу. Цього року буде мінімальна заробітна плата, добрива… А якщо ціна корму буде вищою, то і м’ясо буде дорожчим”, – додала очільниця Зерно-кормової палати.

Нагадаємо, експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Пиво з буряковим, томатним та морквяним соком почали випускати у Польщі. Компанія Carrefour Polska оголосила, що випустила асортимент овочевого пива, який, за її словами, є першим у своєму роді в країні.

Україна спільно з Польщею планують побудувати трубопровід для транспортування української олії. Будівництво трубопроводу планується для транспортування української рослинної олії до порту міста Гданськ.

У супермаркетах Польщі з’являться “українські полиці”. Українські виробники можуть запропонувати європейським ритейлерам м’ясні продукти тривалого зберігання, снеки, горіхи, мед, кондитерські вироби, рибну продукцію, консерви та безалкогольні напої.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...