Новини / Логістика     08 січня 2024 14:53

У Польщі продовжили блокування трьох пунктів пропуску, у чергах – понад тисяча вантажівок

Продовжується блокування напрямків пунктів пропуску "Рава-Руська – Гребенне", "Краківець – Корчова", "Ягодин – Дорогуськ"

На кордоні України та Польщі загалом у чергах стоять понад тисяча вантажівок, триває блокування напрямків трьох пунктів пропуску, повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко у коментарі Укрінформу.

Продовжується блокування напрямків пунктів пропуску “Рава-Руська – Гребенне”, “Краківець – Корчова”, “Ягодин – Дорогуськ”. За інформацією польських прикордонників, станом на ранок 1350 вантажівок перебувають в чергах на цих трьох напрямках в бік України, – зазначив Демченко.

Він нагадав, що ввечері 6 січня розблокували рух на напрямку пункту пропуску “Шегині – Медика”, але черги ще залишаються – станом на ранок сьогодні 550 вантажівок. Після розблокування рух вантажівок на цьому напрямку став більш інтенсивним.

На інших ділянках кордону рух для вантажівок не блокується. Є зменшення черг з вантажних транспортних засобів в бік України. Інтенсивність руху на в’їзд та виїзд забезпечується. Черга залишається лише на території Словаччини в бік України на напрямку пункту пропуску “Ужгород”. Станом на ранок сьогодні очікувало проїзду 400 вантажівок, повідомив він.

Нагадаємо, Підкарпатська воєвода Тереза ​​Кубас-Гул оголосила про підписання угоди між міністром сільського господарства Чеславом Секерським і представниками руху «Ошукане село», щоб ті припинили блокування пункту перетину кордону з Україною в Медиці.

За листопад та грудень 2023 року унаслідок обмеження руху вантажівок через західні кордони України виникли збитки в зовнішній торгівлі на суму $1,5 мільярда.

24 грудня 2023 року польські аграрії припинили акцію блокування біля контрольно-пропускного пункту “Медика – Шегині”, що призвело до відновлення руху вантажного автотранспорту.

4 січня польські фермери з асоціації “Ошукане село” відновили блокування пункту пропуску “Медика-Шегині”, хоча в уряді погодилися на поступки.

Раніше Секерський заявив, що заборона на імпорт українського зерна до його країни буде діяти, поки не будуть розроблені відповідні правила на рівні ЄС.

Новини за темою:  82% безробітних – жінки: як війна змінила ринок праці в Україні

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також