Новини    04 травня 2023 14:14

У парламенті зареєстрували законопроєкт “Про електронні аграрні розписки”


Верховна Рада України зареєструвала проєкт Закону № 9266 “Про електронні аграрні розписки”.  Основна мета проєкту –  запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Один з обмежувальних факторів для розвитку  аграрного  потенціалу в Україні –  відсутність доступних кредитів. Законопроєктом пропонується  врегулювати електронні аграрні розписки як неемісійні цінні папери в електронній формі. При цьому законопроєкт не скасовує дію Закону України “Про аграрні розписки”, а запроваджує поряд з традиційними паперовими розписками новий фінансовий інструмент кредитування.

Читайте також: Форвардні контракти та аграрні розписки на сільгоспринку зараз не працюють – міністр АП

Основні положення  законопроєкту:

Електронна аграрна розписка є самостійним предметом обігу на ринках капіталу, може бути об’єктом купівлі-продажу, джерелом прибутку. Тобто аграрна розписка є неемісійним цінним папером.  Електронні аграрні розписки будуть існувати у формі електронного документа в Реєстрі електронних аграрних розписок.

Законопроєкт розширює коло суб’єктів, які можуть видавати електронні аграрні розписки, за рахунок сільськогосподарських кооперативів.

Спрощення та здешевлення порядку видачі, обігу та припинення електронної аграрної розписки у порівнянні з традиційними паперовими.

Предметом застави може бути майбутній врожай, живі тварини, продукти  тваринного і рослинного походження, продукти  їхньої  первинної переробки.

Законопроєкт забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо у боржника відсутня застава за електронною аграрною розпискою, то кредитор може стягнути позику на підставі спеціальної виписки з Реєстру електронних аграрних розписок за рахунок іншого майна.

Прийняття законопроєкту допоможе виробникам сільськогосподарської продукції отримати ширший доступ до кредитів, також збільшить коло кредиторів, здатних фінансувати агросектор.

Нагадаємо, особливо гострою потреба введення електронних аграрних розписок постає з огляду на відкриття вільного обігу земель сільськогосподарського призначення, який підвищить потребу виробників у фінансуванні – як довгостроковому, так і для забезпечення щоденної операційної діяльності господарства.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...