Новини / Політика     19 лютого 2021 17:30

Аграріям потрібен оновлений закон про аграрні розписки

Протягом останніх п’яти років завдяки аграрним розпискам агросектор залучив понад 32 млрд грн. Наразі потрібно перетворити розписки на неемісійний цінний папір

Протягом останніх п’яти років завдяки аграрним розпискам агросектор залучив понад 32 млрд грн, а всього інструментом скористалося понад чотири тисячі агровиробників. Практика його використання показала потенціал та шляхт вдосконалення, що дозволить залучати кошти на кращих умовах. Про це повідомляє прес-служба міністерства розвитку економіки, торгів та сільського господарства України.

Особливо гострою така необхідність постає з огляду на відкриття вільного обігу земель сільськогосподарського призначення, який підвищить потребу виробників у фінансуванні – як довгостроковому, так і для забезпечення щоденної операційної діяльності господарства.

«За поточних умов фінансовий сектор не зможе забезпечити підвищений попит з боку виробників на зовнішнє фінансування. Здебільше аграрії вже досягли лімітів на сільськогосподарські позики, потребують рефінансування кредитних портфелів та зменшення боргового навантаження на баланси компаній. В таких умовах обмежений доступ до фінансування для агровиробників може призвести до економії на поточних виробничих витратах на користь вирішення земельних питань. Як наслідок, аграрії можуть отримати зменшення врожайності та зниження якості вирощеної продукції, що в масштабі цілого сектору завдасть економічних збитків та матиме негативний вплив на економіку України», – зазначено у повідомленні.

Наразі у парламенті на порядку денному сесії знаходиться законопроект №2805-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок». Ним передбачається перетворення аграрних розписок у неемісійний цінний папір, що існує у формі електронного документу в реєстрі аграрних розписок. Це дозволить залучати рефінансування на вторинному ринку, отримавши доступ до ринків капіталу, як іноземних так, потенційно, і українського.

ЧитайтеРада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств

Важливо, що законодавчі зміни також забезпечать спрощення та здешевлення роботи з інструментом для користувачів. Наразі тільки нотаріальне посвідчення складає основну частину вартості роботи з інструментом, досягаючи 0,5% від загальної вартості аграрної розписки або понад 30 тис гривень в середньому за видачу однієї розписки. Окрім цього агровиробники зможуть значно скоротити часові та транспортні витрати, адже за новою процедурою вони зможуть випускати аграрні розписки, не виходячи із дому або офісу. За оцінками міністерства, лише за останні три роки сума економії на видачі аграрних розписок могла б скласти понад 1 млрд гривень.

Додамо, що проект №2805-д було винесено на розгляд парламенту на поточному пленарному тижні, але до розгляду справа так і дійшла.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що створено біосенсори для відстеження цукристості рослин.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також