Новини    24 лютого 2023 09:13

Профільний комітет Ради підтримав законопроєкти про оподаткування с/г кооперативів


Два законопроєкти про оподаткування сільськогосподарських кооперативів підтримав до голосування парламентський комітет з питань євроінтеграції.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Ідеться про законопроєкти №4457 та №4457-1. Вони були підтримані членами комітету та визнані такими, положення яких не суперечать угоді про асоціацію, праву Європейського Союзу та/або міжнародно-правовим зобов’язанням України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Мінагрополітики підтримує обидва законопроєкти. Проте проєкт закону, поданий народними депутатами (№4457-1), є дещо ширшим і розв’язує питання запобігання подвійному оподаткуванню с/г кооперативів при виплаті патронажних дивідендів його членам. Така практика поширена в Європейському Союзі, в США, Канаді та в багатьох інших країнах”, – зазначив радник міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов.

Читайте також: У ВАР назвали законопроєкти, які необхідно ухвалити цьогоріч для ефективної роботи аграріїв

Нагадаємо, Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Міністерство аграрної політики та продовольства планує напрацювати до березня 2023 року законопроєкт щодо встановлення пільгової ставки ПДВ на харчові продукти та запровадити акциз на солодку воду.

Всеукраїнський Конгрес Фермерів звернувся до найвищого керівництва держави та Посла Європейського Союзу в Україні з проханням не допустити остаточне ухвалення Верховною Радою України законопроєкту №6013. Законопроєкт передбачає примусову реорганізацію в господарські товариства всіх суб’єктів господарювання усіх форм власності, які здійснюють комерційне та некомерційне господарювання у публічному та приватному секторах економіки.

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт (№8166-д) про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...