Новини / Фінанси     14 січня 2023 11:04

У Мінагрополітики напрацьовують законопроєкт про пільгові ставки ПДВ на продукти


Міністерство аграрної політики та продовольства планує напрацювати до березня 2023 року законопроєкт щодо встановлення пільгової ставки ПДВ на харчові продукти та запровадити акциз на солодку воду.

Про це йдеться у плані законопроєктної роботи, який своїм наказом затвердив міністр аграрної політики Микола Сольський.

Згідно з документом планується подати на розгляд уряду законопроєкт про зміни до податкового кодексу стосовно встановлення пільгової ставки ПДВ на харчі

Як зазначається в обґрунтуванні до ініціативи, “Зростання цін на харчові продукти з одночасним зниженням доходів населення ставить під загрозу продовольчу безпеку”. При цьому, яким саме буде пільговий ПДВ не зазначається.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Крім цього аграрне відомство має намір до березня 2023 року напрацювати та подати на розгляд законопроєкт про внесення змін до податкового кодексу щодо встановлення акцизів на солодку воду.

“Надмірне споживання цукру, який міститься в солодких газованих напоях веде до зростання рівня неінфекційних захворювань, у тому числі збільшує ризик серцево-судинних захворювань”, – обгрунтовують необхідність змін до законодавства представники аграрного відомства.

Нагадаємо, Рада міністрів уряду Іспанії схвалила скасування податку на додану вартість (ПДВ) на фрукти та овочі на шість місяців, оголосив глава уряду Педро Санчес. Окрім фруктів і овочів ПДВ скасували також на хліб, хлібопекарське борошно, молоко, сир, яйця, бобові, картоплю та крупи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також