Новини    18 березня 2023 15:13

У Мінагрополітики напрацьовують рекомендації для майбутнього законопроєкту про бджільництво


Новий законопроєкт про розвиток галузі бджільництва повинен зібрати найкращі ініціативи у цій сфері та бути ефективно імплементованим відповідно до вимог європейського законодавства.

На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький під час засідання робочої групи, повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні в парламенті зареєстровано два законопроєкти про бджільництво, які мають низку суттєвих зауважень і потребують вдосконалення. Учасники засідання розглянули ключові положення обох законопроєктів, аби доопрацювати та запропонувати найкраще до нового законопроєкту.

“Майбутній законопроєкт важливий із декількох точок зору. По-перше, на сьогодні є ціла низка питань у галузі бджільництва, які важливо вирішити на законодавчому рівні. Вони стосуються, зокрема, визначення термінології, ветеринарного контролю, правового врегулювання суб’єктів бджільництва, вимог до безпечності та якості продуктів бджільництва, у цілому цифровізації галузі та багатьох інших напрямів. По-друге, ці законопроєкти містять норми, які імплементовані із європейського законодавства”, – підкреслив Висоцький.

У засіданні під головуванням першого заступника Міністра взяли участь народні депутати України, представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Національної поліції України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, науковці та інші.

“Сьогодні ми використовуємо можливість за участю експертів, які представляють усі сторони учасників ринку та наукову спільноту, розробити єдиний варіант. Він має консолідувати найкращі ініціативи в сфері бджільництва та бути ефективно імплементованим відповідно до вимог європейського законодавства”, – акцентував перший заступник Міністра.

Читайте також: Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр

У ході засідання представники галузі та науки акцентували, як, на їх думку, має формуватися та реалізовуватися державна політика в галузі бджільництва, а також, які є шляхи посилення міжнародної співпраці. Усі напрацьовані рекомендації Мінагрополітики передасть народним депутатам – членам парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики, які й готуватимуть єдину законодавчу ініціативу, спрямовану на вирішення окреслених завдань.

Нагадаємо, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...