Новини    05 березня 2024 14:56

“У майбутньому ставки на вивезення аграрної продукції будуть робитися саме на Чорне море” — ВАР


Практично 80% експорту відправляється через порти на Чорному морі, а до 10% – через Дунай. Наразі бізнес активно перенаправляє свої логістичні маршрути на Чорне море, завдяки довірі та безпеці, яку забезпечує Збройні Сили України в регіоні. Проте потужність транспортування через Дунай трохи зменшилась.

Ці дані були оголошені заступником голови Всеукраїнської аграрної ради, Денисом Марчуком, під час брифінгу. “Загалом, вивезено понад 8 млн тонн товарів, з яких понад 5 млн тонн – сільськогосподарська продукція. Це найкращий показник з часу початку війни”, – підкреслив Марчук.

Виїзд на південь Одещини є складною і дорогою задачею, тому регіони, що перебувають ближче, користуються цим. Через порти на Дунаї вдалося доставити близько 700 тис. тонн товарів. У майбутньому, очікується, що основний акцент буде зроблено на вивезенні аграрної продукції через Чорне море.

За словами Марчука, близько 80% всієї експортної продукції вивозиться через Чорне море, до 10% – через Дунай, а третє місце займає залізниця. Транзит через Польщу становить від 3% до 5%, що становить близько 300-350 тис. тонн.

“Для кожного фермера, який вирощує та намагається продати свій врожай, умови важливі, особливо в часи війни, коли ціни непередбачувані, і виручені кошти потрібні для наступної посівної кампанії. Затримки в експорті прямо впливають на можливість фермера вчасно придбати необхідне обладнання та спланувати свої дії на майбутнє”, – відзначив заступник голови ВАР.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

Новини за темою:  Миколаївщина увійшла до п'ятірки лідерів за кількістю проєктів у системі DREAM

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам ООН для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

Під час другого міжнародного саміту “Зерно з України” (Grain From Ukraine) зібрали понад 136 мільйонів доларів для цієї гуманітарної ініціативи.

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

До гуманітарної програми Grain from Ukraine, яку ініціював президент України, вже долучилося 43 країни.

Завдяки ініціативі Grain from Ukraine малі й середні сільгоспвиробники отримають більше грошей за свою продукцію.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

США підтримують ініціативу Grain from Ukraine і виділяють на її реалізацію близько $20 мільйонів.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...