Новини / Тваринництво     19 листопада 2022 15:12

У Франції прогнозують нову хвилю пташиного грипу


Франція запровадила в країні “високий”” рівень готовності до пташиного грипу, змусивши птахофабрики тримати птахів у закритих приміщеннях, щоб стримати поширення висококонтагіозного захворювання.

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на джерело у міністерстві сільського господарства.

Другий за величиною виробник м’яса птиці в Європейському Союзі виявив нове зростання спалахів пташиного грипу в останні місяці після того, як цього року спостерігалася найсильніша хвиля захворювання, коли було забито близько 22 мільйонів птахів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У період з 1 серпня по 8 листопада на французьких фермах було виявлено 49 спалахів високопатогенного пташиного грипу (ВППГ), зазвичай званого пташиним грипом, причому велика кількість випадків захворювання, що постійно зростає, виявляється у свійських птахів на присадибних ділянках і серед диких птахів, повідомило міністерство. сказав.

“В умовах безпрецедентної стійкості вірусу в навколишньому середовищі та сильної міграційної активності диких птахів необхідно посилити превентивні заходи, щоб уникнути зараження птахофабрик”, – йдеться у заяві.

Хоча вірус нешкідливий у харчових продуктах, його поширення викликає занепокоєння урядів та птахівничої галузі через спустошення, яке він може заподіяти стадам, можливості торгових обмежень та ризику передачі інфекції людині.

“Високий” рівень ризику, який раніше був “помірним”, передбачає утримання всього свійського птаха на фермах та вжиття додаткових заходів безпеки, у тому числі на полюванні, щоб уникнути поширення хвороби.

Цього року Європа пережила найважчу кризу пташиного грипу за всю історію, коли було забито майже 50 мільйонів голів свійської птиці, а збереження вірусу протягом літа підвищило ризик широкомасштабних інфекцій наступного сезону, заявило Агентство ЄС з безпеки харчових продуктів (EFSA).

Нагадаємо, раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також