Новини / Аналітика / Трейдинг     05 липня 2023 15:19

У червні обсяги українського аграрного експорту зросли лише на 3%


В червні 2023 року Україні вдалося експортувати 5,3 млн т продукції АПК, що на 3% більше аналогічного показника попереднього місяця. Обов’язково потрібно врахувати, що не вся продукція встигла фізично перетнути кордон і значна кількість транспорту ще стоїть в чергах на виїзд.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Основним проблемним каналом експорту був зерновий коридор. Враховуючи значний експортний потенціал портів Одеської області, робота зернового коридору не була повноцінною, оскільки цим каналом було експортовано лише 2 млн т агропромислової продукції. Та й на кордонах із західними країнами періодично виникають труднощі та затримки, на вирішення яких потрібен час.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щодо структури експорту продукції в червні 2023 року, то вона виглядала наступним чином:

  • зернові культури: 3,8 млн т (кукурудза – 61%, пшениця – 37%, ячмінь – 2%). Зростання до показника минулого місяця: +8%;
  • олійні культури – 241,7 тис. т (соя – 88%, насіння соняшнику – 7% та ріпаку – 4%). Падіння: -24%.
  • рослинні олії – 513,5 тис. т (соняшникова олія – 93%, соєва – 6%). Зростання: +6%.
  • макухи після вилучення рослинних олій – 435,0 тис. т (соняшникова – 93%, соєва – 6%, ріпакова – 2%). Падіння: -2%.

Вже стартував новий маркетинговий рік для українських аграріїв, які розпочали збір озимих культур (ячменю, пшениці та ріпаку). Тому зараз вкрай необхідно розв’язувати всі питання, що пов’язані з експортом. В першу чергу це відновлення вільного судноплавства, котре дозволить суттєво зменшити логістичні витрати та більш повноцінно функціонувати українському агросектору, забезпечуючи Україну та світ продовольством.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський очікує, що Європейський Союз із 15 вересня скасує обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції.

В умовах війни аграрний сектор став основою українського експорту та, відповідно, гарантом валютних надходжень від торгівлі. Чотири з першої п’ятірки позицій товарів, що Україна минулоріч продавала, посіли продовольчі та с/г товари.

У 2022 році експортна виручка від продукції агропромислового комплексу становила близько 23,3 млрд USD, що на 16% менше аналогічного показника минулого року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також