Новини / Трейдинг     04 травня 2020 09:30

Європейський Союз вводить мито на кукурудзу, жито і сорго

Українські трейдери вже використали пільгову квоту на безмитне постачання зерна, встановлену відповідно з Угодою про асоціацію України з ЄС

З 4 травня у Європейському Союзі розпочинають діяти ввізні мита на кукурудзу, жито і сорго. Повідомлення про початок їх введення було опубліковане в Офіційному журналі ЄС. Мито встановлено на рівні 5,27 євро за 1 тону (приблизно $5,72 за 1 тону).

Стартовим механізмом стала кон’юнктура на ринку кукурудзи – мито введено з огляду на низькі ціни і надлишкову пропозицію культури в усьому світі. У ЄС діє механізм, згідно з яким Союз ввозить ввізні мита у разі, якщо вартість американського зерна імпортованого до ЄС падає 10 діб поспіль. Його мета – забезпечити рівні конкурентні умови на ринку для європейських виробників. У даному випадку відлік розрахунку був автоматично розпочатий з 24 квітня на підставі котирувань на біржових торгах Чикаго і Міннеаполісу.

Читайте: Україна приєдналась до Насіннєвих схем ОЕСР 

Котирування знизились під впливом епідемії корона вірусу, яка призвела до зниження попиту на паливо, включно з етанолом. Водночас, безмитний імпорт збережено для пшениці – як продовольчої, так і фуражної.

Як повідомляє УкрАгроКонсалт, інформація про початок дії механізму розрахунку мита спонукала українських трейдерів оперативно заповнити пільгову квоту на постачання до ЄС кукурудзи у розмірі 1,2 млн т у 2020 році.

Водночас, за інформацією Укрстату, у 2019 році Україна експортувала до європейських країн майже 15 млн т кукурудзи (46% всього експорту культури). Найбільшими покупцями були Нідерланди, Італія, Іспанія і Німеччина.

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про те, як посуха вплинула на стан озимини в Україні.

 

 

Читайте також