Новини / Інвестиції     07 січня 2023 12:05

Турецька компанія Onur хоче інвестувати у переробку аграрної продукції в Україні


Компанія Onur, одна з найбільших у будівництві та ремонті автошляхів в Україні, у 2022 році через війну скоротила обсяг робіт на 90% і заморозила реалізацію майже всіх масштабних проєктів дорожньої інфраструктури.

Про це повідомив головний координатор Onur Group Ukraine Емре Караахметоглу в партнерському інтерв’ю НВ.

За його словами, Onur Group уже під час війни придбала кілька земельних ділянок у Львові та на Львівщині й думає, які проєкти можна реалізувати.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Караахметоглу зазначив, що серед інших інвестпланів компанії в Україні – видобуток корисних копалин, зелена енергетика, де Onur уже має 150 мегаватів від сонячних станцій, та аграрний напрямок із переробкою.

“У нас невелика, близько 5 тис. гектарів ділянка на заході України. Плануємо збільшити її вдвічі. А потім зайнятися переробкою аграрної продукції”, – уточнив він.

Нагадаємо, венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.

За підрахунками українського уряду, інвестиційний потенціал аграрного сектора України, навіть за нинішніх складних умов, становить щонайменше $34 мільярди.

Наприкінці вересня Світовий банк виділив Україні перші кошти для інвестицій з початку повномасштабної війни. Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, виділила $30 млн для інвестицій в Україну та Молдову. Кошти спрямують через цільовий фонд загальним об’ємом у $200 млн, яким керує американсько-українська інвестиційна компанія Horizon Capital.

Міжнародні інвестори очікують закінчення війни для того, щоб активно продовжити інвестування в Україну. Але навіть на сьогодні з точки зору інвестицій у логістику, в перевантажувальні термінали, в транспортні засоби, інвестиції ідуть.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також