Уряд Туреччини готує новий механізм експорту українського зерна на світові ринки. Нову схему мають намір обговорити із Росією, заявив глава МЗС Туреччини Хакан Фідан, інформує Reuters.
Так, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обговорить новий механізм експорту українського зерна через Чорне море з главою рф Володимиром Путіним під час його візиту до Туреччини.
Попередня угода щодо зерна працювала в межах певного механізму, тепер стало видно, що є можливість використовувати інший механізм, і зараз робляться зусилля щодо конкретизації цієї можливості, – заявив Фідан.
Деяким судам вдалося вивезти українське зерно із Чорного моря навіть без укладання угоди.
Ми хочемо прояснити цю ситуацію де-факто за допомогою нового механізму, – пояснив він.
Нагадаємо, колишній міністр оборони України, держзрадник, а нині – віцепрезидент російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Павло Лебедєв попросив прем’єра РФ Михайла Мішустіна допомогти з вивозом зерна та олійних із окупованого Криму. Складнощі виникли внаслідок підриву мосту через Керченську протоку, а також через те, що трейдери не хочуть потрапити під західні санкції за купівлю зерна, викраденого на окупованих територіях України.
На тимчасово окупованій Луганщині росіяни вивезли зі “Старобільського елеватора” компанії “НІБУЛОН” майже 900 тис. т зерна, — пшеницю та соняшник врожаю минулого року.
Окупаційна “адміністрація” у Запорізькій області відзвітувала про “реалізацію” 300 тисяч тонн зернових, олійних та зернобобових культур у 2022 році.
Російські військові пограбували “Дім марочних коньяків “Таврія” у тимчасово окупованій Новій Каховці. Окупанти демонтували та вивезли дві нові лінії розливу коньяків, також пограбували цех витримки спиртів та всю готову продукцію, яка була на складах.
У Новорайську Херсонської області російські окупанти зруйнували та пограбували базу компанії Ukrlandfarming. Збитки оцінюють у 250-270 млн доларів США.
Окрім цього росіяни завдали шкоди і найбільший у Європі птахофабриці “Чорнобаївська”, яка належить компанії Ukrlandfarming. Більш як 4 млн курей дорослого поголів’я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати.
Російські війська відібрали одне з основних підприємств по вирощуванню фруктів, зокрема, черешні — ДП ”Дослідне господарство “Мелітопольське” Мелітопольської дослідної станції садівництва ім.М.Ф. Сидоренка інституту садівництва НААН України”.
Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!