Новини / Інвестиції     05 листопада 2022 15:13

Прийом заявок на гранти продовжується: вже 11 підприємств отримали кошти на теплиці та сади


Щотижня кількість учасників грантової урядової програми зі створення садів та теплиць зростає, приймання заявок на отримання гранту продовжується. Так, на початок листопада учасниками проєкту зі створення саду стали 50 підприємств, із розвитку теплиць – 4.

Міністерство аграрної політики та продовольства України вже підписало відповідні накази, повідомили у пресслужбі відомства.

Загальна площа заявників під закладення садів складає 749,75 га. 11 підприємств уже отримали на свої рахунки 7,8 млн грн. Суми грантів залежно від площі становлять від 360 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача.

Учасниками у напрямку створення теплиць стали фермери із Дніпропетровщини, Закарпаття та Одещини. Загальна сума їхнього гранту становить 28 млн грн, площа – 7,3 га.

Сума грантів по обох напрямках склала 259, 2 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Як відомо, за умовами програми по напряму садівництва площі угідь для розвитку чи створення саду мають варіюватися від 1 до 25 га. Також серед основних вимог програми є створення робочих місць згідно з умовами, які передбачені в Порядку надання коштів. Крім того, проєкт передбачає співфінансування: від 30 % власних коштів забезпечує її учасник, а 70 % – держава. Цими коштами можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проєктом висадки насаджень. Детальніше – тут.

У напрямку теплиці гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею 2 гектари (від 1,6 до 2,4 га) відповідно до типового проєкту. Кількість створених робочих місць має бути не менше 14 на 1 га. Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці. Відповідно до пункту 4 порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства, що затверджений постановою КМУ від 21.06.2922 № 738, гранти надаються для будівництва модульної теплиці відповідно до типового проєкту. Типовий проєкт модульної теплиці затверджений наказом Мінагрополітики від 06 липня 2022 № 428, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Вичерпна інформація з умовами та правилами подачі заявки для отримання:

  • гранту на сад – тут;
  • гранту на теплиці тут.

Нагадаємо, днями Міністерство аграрної політики та продовольства України підписало перший наказ щодо надання гранту в рамках урядової програми “єРобота” зі створення або розвитку теплиць. Учасником проєкту стало агропідприємство із Дніпропетровщини, сума погодженого гранту становить 7 млн грн, площа на якій зводитиметься теплиця складає 1,6 га.

Читайте також: У Румунії запрацювали перші вертикальні теплиці.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також