Новини    18 квітня 2023 18:18

Цього тижня ЄС обговорить заборону Польщі та Угорщини на імпорт зерна з України

В ЄС пояснюють, що Польща та Угорщина нададуть певні пояснення, а також буде реакція Єврокомісії.

Цього тижня у Брюсселі посли країн-членів Європейського Союзу обговорять рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна з України, повідомляє Reuters, посилаючись на посадовця ЄС, котрий говорив на умовах анонімності.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В ЄС пояснюють, що Польща та Угорщина нададуть певні пояснення, а також буде реакція Єврокомісії.

Є проблема, і ми очікуємо, що Єврокомісія виступить з пропозицією з цього приводу. Подивимося, що ми можемо зробити в найближчі тижні і місяці, – заявив посадовець.

Окрім цього, стало відомо, що це питання порушувалося також на минулому саміті національних лідерів ЄС, зокрема, Словаччиною та Румунією.

Нагадаємо, Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Зауважимо, фермери в Польщі, які виступають проти імпорту українського зерна в країну, хотіли зірвати запланований візит Володимира Зеленського, якщо влада не виконає їхні вимоги.

Польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку  на тлі зростаючого обурення серед фермерів через вплив імпорту українського зерна на ціни. Він заявив, що вирішив залишити посаду через рішення Єврокомісії продовжити безмитне ввезення українського зерна до червня 2024 року. За введення мит виступили польські фермери.

Згодом Володимир Зеленський заявив, що під час переговорів із польським керівництвом у середу вдалось знайти розв’язання проблеми експорту українського зерна до Європейського Союзу, на що нарікали польські фермери.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...