Новини / Аналітика     15 січня 2020 11:29

Торгова війна США vs Китай: 15 січня Трамп програє

15 січня може завершитися торгівельна війна, що обійшлася світові в $700 млрд. Саме на цю дату намічене підписання першої частини нової торгової угоди між США і Китаєм.

Рішення про підписання нової угоди прийнято одночасно з візитом до Вашингтона високопосадовців із Китаю. Спостерігається зменшення напруження в стосунках двох країн, що тривало останні два роки, відзначають експерти.

У доповіді мінфіну США сказано, що Китай взяв на себе “зобов’язання утриматися від конкурентної девальвації”.

У серпні минулого року президент США Дональд Трамп заявив про те, що Китай маніпулює своєю валютою – юанем. Заява Трампа відбулася на фоні обвалу національної валюти КНР.  Нацбанку Китаю не погодився зі звинуваченнями, заявивши, що це залучає валютний курс до торгівельної війни.

У грудні 2019 року міністерство комерції КНР повідомило, що узгодило з США першу частину торгівельної угоди, яка передбачає поступове скасування мит США на товари з КНР. Існування домовленості підтвердив у своєму Twitter і Длональд Трамп.

Агентство Reuters 14 січня повідомило деталі першої частини торгової угоди. Ктитай зобов’язується додатково закупити протягом 2 років товари виробництва США на суму більш ніж 80 мільярдів доларів.

Мова йде про енергетику та сільське господарство (в агросфері закупівлі передбачені на рівні $33 млрд.)

Читайте: Трамп посміявся над 16-річною кліматичною активісткою Гретою Тунберг

КНР також вкладе $35 млрд в послуги американських компаній. США, у свою чергу,  залишить 25-відсорткове мито на експорт товарів із КНР на загальний обсяг 250 млрд доларів, однак, зобов’язується удвічі зменшити розмір мит,  що стосуються товарів із Китаю обсягом $120 млрд.

Фінансові аналітики вважають: виконання таких умов угоди є малоймовірним. Бо КНР взяв на себе лише туманні зобов’язання стосовно захисту інтелектуальної власності та лібералізації ринку фінансових послуг. Експерти припускають, що деталізація цієї частини угоди двох країн з’явиться згодом.

Експерти також відзначають: ефект від санкцій США стосовно КНР проявився не відразу. За півтора року Сполучені Штати обклали митом китайський на $370 млрд на рік.  Зараз помітні наслідки. Зокрема, відчутні втрати не на ринку не зайнятості й виробництва в промисловості. Не виправдалися й очікування, що санкції змусять Китай знизити ціни. Весь тягар додаткових витрат ліг на плечі американських імпортерів, які або недорахувалися прибутку, або переклали витрати на споживачів, підвищивши ціни.

Для китайських постачальників частково негативний ефект від мит ​​був компенсований ослабленням китайської валюти: за два роки її курс до долара США ослаб на 11 відсотків, в тому числі, з початку цього року більш ніж на три відсотки.

Міжнародний валютний фонд вважає: торгівельний конфлікт між США та Китаєм викликає падіння глобальної економіки. У фонді підрахували, що торгова війна Дональда Трампа обійшлася світові в 700 мільярдів доларів.

Landlord раніше повідомляв, що Трамп заявив про наближення торговельної угоди з Китаєм

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також