Новини / Політика     24 вересня 2019 18:24

Трамп посміявся над 16-річною кліматичною активісткою Гретою Тунберг

16-річна активістка зі Швеції Грета Тунберг, яка виступила із жортскою критикою на адресу світових лідерів щодо їх пасивності у сфері кліматичних змін, стала предметом для глузувань зі сторони президента США Дональда Трампа.

Після засідання кліматичного саміту, на якому Трамп пробув усього 14 хвилин, президент США поглузував над 16-річною школяркою Грети Тунберг, відомої прокліматичної активістки. Зокрема, очільник Білого дому на своїй сторінці у соцмережі Twitter написав: “Вона виглядає як дуже щаслива молода дівчина, яка сподівається на світле і прекрасне майбутнє. Так приємно бачити”.

Сам Дональд Трамп неодноразово скептично висловлювався про вплив людини на зміни клімату, а його адміністрація не надала цьому питанню великої ваги.

Читайте: Аномальна спека висушує Українські чорноземи: що робити фермерам?

Як пише Politico, Тунберг у зверненні не називала Трампа чи будь-яких інших лідерів на ім’я, але вона лаяла світових лідерів загалом.

“Ви підводите нас. Але молоді люди починають розуміти вашу зраду. Погляд всіх майбутніх поколінь зосередився на вас. І якщо ви вирішите підвести нас, я скажу: ми ніколи вам не пробачимо”, – звернулась вона до світових політиків. Люди страждають, люди вмирають, цілі екосистеми руйнуються. Ми перебуваємо на початку масового вимирання, та все, про що ви можете говорити, це гроші і казки про вічне економічне зростання”, – казала вона.

Грета Тунберг стала натхненницею глобальних кліматичних протестів. Вона прибула до США яхтою, а не літаком, щоб підкреслити необхідність більш дружнього ставлення до довкілля.

До речі, Тунберг і Трамп перетнулися, коли президент заходив на саміт. Шведка зустріла його обуреним поглядом.

Відзначимо, що за даними ООН, світ перебуває на межі глобальної кліматичної катастрофи, яка вже зараз характеризується численними пожежами, цунамі, тайфунами, посухами, торнадо тощо.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також