Новини    14 січня 2018 11:03

Тільки хлопчики: за допомогою генетики вчені перетворюють корів в бичків


Вчені-генетики з Каліфорнійського університету в Девісі змогли вставити ген SRY в клітини шкіри бика-виробника, щоб він давав потомство чоловічої статі, або телят з двома Х-хромосомами, але з геном SRY, що змінює статеві ознаки тваринного і збільшує його м’язову масу. Про це повідомляє Technology Review.

Ген SRY вдалось вставити за допомогою методу генетичного редагування CRISPR – це своєрідні “молекулярні ножиці”, які можуть точно розрізати ДНК, що значно полегшує зміну генів, практично будь-якого організму. Це дозволяє вченим вивести бичків, які дають тільки чоловіче потомство.

Елісон ван Еіненнаам, яка очолює проект “Boys Only” ( “Тільки хлопчики”), вже кілька років займається генним редагуванням худоби. Раніше їй вдалося вивести безрогих молочних корів.

Це дозволить американським виробникам тваринницької продукції, розводить м’ясні породи, збільшити виробництво яловичини. У таких биків на 15% більше м’язової маси у врослому віці, що є значним плюсом для виробників яловичини. Проте вчені відзначають, що в переди їх чекає чимало роботи, адже зараз тільки ген SRY доданий до Х-хромосомі клітин шкіри бика. Для того щоб народився “модифікований” бик, треба відредагувати ембріон. Варто зазначити, що такий бик безплідний – його статеві залози не виробляють сперматозоїди.

Сама ж Ван Еіненнаам є палкою прихильницею ГМО. Вона, зокрема, консультує фермерів, намагаючись дати їм наукові знання. Але її спроби поки не особливо увінчалися успіхом. У США вдалося отримати дозвіл тільки на розведення генномодифікованого виду лосося, який швидко зростає.

У січні 2017 адміністрація президента США видала указ про те, що тварини, модифіковані за допомогою CRISPR, прирівнюються до нових видів ліків і вимагають більш ретельних досліджень на безпеку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...