Новини    30 травня 2023 18:49

Сильні дощі затопили найкращу пшеничну провінцію Китаю напередодні збору врожаю

Згідно з даними метеорологічного управління Китаю, на ці вихідні в західній провінції Хенань прогнозується більше дощів

Сильний дощ затопив пшеничні поля в центральній китайській провінції Хенань, всього за кілька днів до збору врожаю, підвищивши ціни та викликавши занепокоєння щодо якості цьогорічного врожаю в найбільшому світовому споживачі зерна, мовиться в огляді Мінагрополітики іноземної преси. У цьому році в Китаї очікують зібрати значний урожай, водночас офіційні особи оцінюють урожай принаймні таким же, як минулорічний.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Хороші перспективи та сплеск імпорту в минулі місяці спричинили тиск на ціни в останні тижні до річного мінімуму, залучаючи попит з боку виробників кормів для тварин, які змінюють кукурудзу на дешевшу пшеницю.

Однак відео, опубліковані на китайській платформі Douyin, показали воду, що лежить на полях навколо міста Чжумадянь, і почорнілі зерна пшениці, що є ознакою фітофторозу. Дощ певною мірою підтримує ціни, зазначила Роза Ван, аналітик шанхайської компанії JC Intelligence, хоча повний вплив не буде очевидним, доки дощ не закінчиться. Ціна на пшеницю в столиці провінції Хенань Чженчжоу минулого тижня зросла на 2% до 2740 юанів ($396,41) за тонну в п’ятницю.

Згідно з даними метеорологічного управління Китаю, на ці вихідні в західній провінції Хенань прогнозується більше дощів.

Нагадаємо, попри заклики та сподівання москви, Китай відмовився купувати російське зерно, пише ділове видання Bloomberg.

Першу позицію у рейтингу основних імпортерів повернув собі Китай, імпортувавши українського продовольства на суму $986 млн.

Нині ціни на соняшник в Україні значно різняться в залежності від регіону, умов поставки, відсотка олійності та розміру партії. Цінові показники мають тренд до зростання, який буде підтримано запитом з боку Китаю на закупівлю значної партії української соняшникової олії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...