Новини    11 липня 2022 21:04

Стало відомо, які продукти найбільше здорожчали у червні

Найбільш істотно зросли в ціні яйця — на 17,2%.

Споживчі ціни в Україні зросли на 17,4%, а перше півріччя 2022 року, у т.ч. на харчові продукти — на 23,5%. Про це повідомила пресслужба Державної служби статистики України.

За підсумками червня споживчі ціни в Україні зросли на 3,1 % проти показника попереднього місяця.

Харчові продукти звітного місяця в цілому подорожчали на 3,2%, водночас найбільш істотно зросли в ціні яйця — на 17,2%.

Окрім цього, у червні відзначено зростання цін на хліб — на 2,5%, макаронні вироби — на 2,3% та олію соняшникову — на 2,1%. М’ясо та м’ясопродукти за підсумками місяця подорожчали на 4,3%, молоко — на 0,6%, вершкове масло — на 1,3%.

Нагадаємо, на тлі російського вторгнення, деякі з підприємств змушені були призупинити свою діяльність, що призвело до зростання вартості певної категорії продуктів. Водночас у тих регіонах України, де виробництво відновлюється, й люди повертаються на робочі місця може буде відбуватися певне зниження цін на харчові продукти.

Нині обсяги виробництва пшеничного борошна в Україні збільшились, як мінімум, на 50%. Таку думку висловив керівник Спілки “Борошномели України” Родіон Рибчинський у матеріалі Elevatorist.com “Робота борошномелів під час війни: навантаження і проблеми”.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Водночас Мінагрополітики та Уряд для забезпечення продовольчої безпеки держави працює над спрощенням умов ведення бізнесу в період воєнного стану. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...