Новини    06 березня 2023 20:54

США звинувачують Китай у шпигунстві через портові крани – WSJ

У КНР назвали занепокоєння США "параноєю"

Американські посадовці все більше стурбовані тим, що величезні крани китайського виробництва, розташовані в морських портах по всій країні, можуть використовуватися Китаєм як інструмент для шпигунства. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Співрозмовники видання порівнюють портові крани, виготовлені китайським виробником ZPMC, з “троянським конем”.

Попри порівняно хорошу якість виготовлення та низьку вартість, вони містять складні датчики, які можуть реєструвати та відстежувати походження та місце призначення контейнерів. Тож Китай може збирати інформацію про матеріальні засоби, що відправляються в країну або вивозяться з неї для підтримки військових операцій США.

За словами колишнього високопосадовця контррозвідки США Білла Еваніна, крани також можуть забезпечити віддалений доступ для тих, хто хоче порушити потік товарів.

Крани можуть стати новим Huawei, – маючи на увазі китайський телекомунікаційний концерн, чиє обладнання влада США заборонили через побоювання шпигунства за американцями. Це ідеальне поєднання законного бізнесу, який також може маскуватися під таємний збір розвідданих.

Своєю чергою, у КНР назвали занепокоєння США “параноєю” і спробою перешкодити торговельно-економічній співпраці з Пекіном.

Національний план морської кібербезпеки, оприлюднений у грудні 2020 року, виявив, що жодна агенція США не відповідає за безпеку морської мережі, залишаючи директорів портів без обов’язкових стандартів кібербезпеки та загалом можуть купувати обладнання у будь-якого постачальника.

Нагадаємо, на початку лютого в Україну надійшла партія дизельного пального виробництва США. Це перший в історії українського ринку випадок імпорту американських нафтопродуктів.

Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) надасть на відновлення логістики України $50 мільйонів. 10 лютого міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі підписали Грантову угоду між Україною та МБРР щодо проєкту “Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)”.

Раніше Міністерство інфраструктури України погодилося з пропозицією “Укрзалізниці” про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%.

Французька лізингова компанія Ermewa передала Rail Cargo Logistics (австрійська Rail Cargo Group) 200 новозбудованих вагонів-зерновозів для перевезення збіжжя з України.

Консалтингова компанія DB Engineering&Consulting визначила кілька маршрутів у Європі, які сумісні з українськими вагонами-хоперами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...