Новини / Фінанси     18 вересня 2023 12:33

Спілки харчових компаній можуть отримати до 5,5 млн грн на експорт

У грантовій програмі можуть брати участь зареєстровані в Україні альянси, асоціації, спілки, об’єднання тощо, які представляють інтереси бізнесу

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” оголосила прийом грантових заявок на реалізацію заходів з формування та діяльності експортних альянсів.

Експортним альянсом організатори програми називають об’єднання не менше як п’ять підприємств для спільного просування та збуту своєї продукції на зовнішніх ринках.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У програмі можуть брати участь зареєстровані в Україні альянси, асоціації, спілки, об’єднання тощо, які представляють інтереси бізнесу. USAID розраховує, що грантова діяльність повинна зрештою призвести до укладання договорів про експортні продажі та/або угод про залучення інвестицій, а також до збереження існуючих та створення нових робочих місць.

Організатори наголосили, що заявники повинні бути неурядовими організаціями. Учасниками експортного альянсу можуть бути підприємства приватної форми власності (юридичні особи/фізичні особи-підприємці), офіційно зареєстровані в Україні, кількість працівників яких повинна бути меншою, ніж 250 осіб, а річний оборот не перевищувати 50 млн євро.

Заявники можуть подавати одну грантову заявку від однієї організації.

Програма USAID КЕУ планує надати близько $1,5 млн шляхом присудження орієнтовно 15 грантів. Тип гранту визначать під час переговорного процесу, залежно від передбаченої діяльності, а також можливостей і досвіду грантоотримувача.

Грант залежатиме від переліку заходів у межах відповідної грантової угоди та кінцевих перемовин, отже, можуть бути нижчими або виходити за межі вказаних вище сум.

Також організатори уточнюють, що усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватися в українських гривнях. Внесок грантоотримувача у грантовій програмі має складати щонайменше 25% бюджету.

Нагадаємо, в Україні стартувала національна акселераційна програма “Власне”, що має на меті підтримати розвиток українських підприємств та надати мікро-, малому та середньому бізнесу інструменти для швидкого зростання, залучення нових клієнтів та інвесторів.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також