Новини / Тваринництво     11 січня 2023 12:06

Солодощі по-американськи: у США встановлюють пасіки на цвинтарях


Американські ЗМІ розповідають про успішний досвід встановлення пасіки на культовому цвинтарі Сполучених Штатів – на Капітолійському пагорбі в окрузі Колумбія на цвинтарі Конгресу США, де поховано багато видатних американців.

Про це пише видання Пасіка.

Ян Дей, президент Альянсу пасічників округу Колумбія, каже, що в цьому нічого дивного немає.

Великий цвинтар чудове місце для ведення пасічного господарства. Там багато старих медоносних кущів та дерев, декоративних рослин, які виділяють нектар з кінця лютого до жовтня. Крім того, цвинтар знаходиться на березі річки, де також росте багато хороших диких медоносів. Дей сама утримує бджіл на цвинтарі серед надгробків та на дахах склепів, – розповів бджоляр.

Ян Дей на цвинтарі

Ян каже, що зазвичай качає мед один раз на рік восени й з бджолосім’ї виходить у середньому 40 фунтів (18 кг) меду. Більшу частину меду пасічниця реалізує, а частину передає кладовищу як плата за оренду території. Кладовище ж фасує мед по 6 унцієвих (180 мл) баночках і продає його через власний Інтернет-магазин. Перша продукція з’явилася у продажу у листопаді й вже реалізована за ціною 10 доларів за баночку.

“Наш цвинтарний мед вважається найкращим в окрузі і розлітається як гарячі пиріжки”, – запевняє Дей.

Нагадаємо, у США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Читайте також: Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також