Новини / Трейдинг     24 січня 2019 13:01

Солодкий Схід: експерти назвали перспективні ринки для експорту українського меду

Україна має значний потенціал наростити присутність вітчизняних компаній на ринку меду в Близькому Сході. Країни щороку демонструють збільшення експорту солодкого продукту, зокрема, й з України. Найбільшим імпортером меду є Саудівська Аравія, яка при цьому ж і продає найбільше цього товару з-поміж інших країн регіону.

Такі дані навів Андрій Панкратов, міжнародний консультант ФАО, аналітик сільськогосподарських ринків, повідомляє Shuvar.info.

На його думку, поки зарано робити точний прогноз, адже наразі все залежить від конкретних компаній і особливостей торгівлі кожної з країн. Однак, потенціал на Близькому Сході значний.

Наприклад, Ірак торік збільшив обсяги закупівлі меду на 255,9%. Він уже купує український продукт – 30 тонн/рік. Об’єднані Арабські Емірати наростили імпорт на 23% й зовсім не споживають вітчизняного меду. Катар 2018-го збільшив закупки на 18,6% і теж не співпрацює з українськими поставниками.

ЧитайтеМінприроди пропонує саджати дерева-медоноси в полезахисних смугах

Дещо менший ріст імпорту демонструє Кувейт – 11,9% та Йорданія – 10,3%, які теж не купують вітчизняний продукт.

Ізраїль наростив імпорт 36,2% та закуповує всередньому 33 тонни на рік українського меду.

Наразі Близькій Схід закуповує 6% у світовому імпорті меду. У грошовому еквіваленті це становить становить $2,4 млрд.

Як раніше повідомляв Landlord, у 20-х числах січня 2019-го Україна використала всі квоти на експорт меду, яблучного та виноградного соків, а також а також основну і додаткову квоти на кукурудзу. Водночас, незважаючи на закінчення безмитних квот, експорт українських товарів буде й надалі зростати з такою ж активністю, прогнозують експерти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також