Новини / Аналітика     06 листопада 2023 16:57

Шляхи солідарності принесли Україні 42 млрд євро доходів – фон дер Ляєн

65% українського агроекспорту скеровується саме цими шляхами

“Шляхами солідарності” Україна експортувала понад 100 млн т товарів, більша частина з яких — агропродукція, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на спільній пресконференції із президентом Володимиром Зеленським, інформує ЄК.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Україна годує світ у ці часи дефіциту. “Шляхи солідарності” повертають Україні такі необхідні доходи. За минулі 16 місяців це вже принесло Україні доходи в розмірі €42 млрд, — зазначила вона, додавши, що 65% українського агроекспорту скеровується саме цими шляхами.

ЄС інвестує значні кошти в укріплення цих шляхів — це залізничні, автомобільні та прикордонні переходи.

Минулого року ми обіцяли €1 млрд інвестицій. І добре, що цю суму вже перевищено. Усі зусилля та кожен євро вкладено добре, тому що це закріплює українську економіку на нашому єдиному ринку, — зауважила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії також акцентувала прогрес України після отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Нагадаємо, Євросоюз дозволив Україні самостійно подавати заявки на фінансування інфраструктурних проєктів із розширення основних експортних маршрутів (“шляхів солідарності”). Раніше Україна могла отримувати кошти від ЄС на модернізацію “шляхів солідарності” лише за умови участі в проєкті однієї з країн ЄС.

Стало відомо, що Україна та Молдова на однакових із країнами-членами Європейського Союзу умовах зможуть подавати заявки на фінансування інфраструктурних проєктів, розташованих уздовж “шляхів солідарності”. Таким чином в Єврокомісії “хочуть забезпечити майбутню інтеграцію залізничної системи України до транспортної системи ЄС шляхом розгортання колій європейського стандарту з метою створення залізничного сполучення через Україну зі Львова до Польщі та до Яс у Румунії”.

Рада Європейського Союзу 25 травня продовжила дію “економічного безвізу” з Україною ще на рік.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

У липні Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС готовий експортувати українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має три варіанти експорту зерна після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Кулеба пояснив, що Росія загрожуватиме нормальному експорту зерна з України до кінця війни. Тож додав, поки не буде реалізовано план В, у росії залишатимуться ці інструменти шантажу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі