Новини    26 липня 2023 16:24

ЄС може експортувати українське зерно “коридорами солідарності”

До виходу рф із "зернової угоди" 60% українського експорту постачалося через "коридори солідарності", 40% - Чорним морем

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський заявив, що ЄС готовий експортувати українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, інформує SkyNews.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми готові експортувати практично все. Це близько 4 млн тонн олійних культур і зернових на місяць, і ми досягли цього обсягу в листопаді минулого року, – наголосив Войцеховський.

До виходу рф із “зернової угоди” 60% українського експорту постачалося через “коридори солідарності”, 40% – Чорним морем.

Войцеховський пояснив, що “коридори солідарності” дозволяють перевозити товари через країни ЄС баржами, залізницею, дорогами або внутрішніми водними шляхами.

25 липня в рф заявили, що не повернуться до “Чорноморської зернової ініціативи”, відхиливши заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша.

Нагадаємо, головна ціль ракетних атак росіян на портову інфраструктуру Одеси та регіону — це спроба повністю ізолювати вихід України до Чорного моря, а через акт залякування упередити та нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування зернового коридору, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив на засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу, що Україна та Євросоюз мають докласти максимум зусиль для спрощення продовольчого експорту з України, зокрема максимально збільшивши пропускну спроможність альтернативних транспортних коридорів “шляхи солідарності”.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна має три варіанти експорту зерна після виходу росії з Чорноморської зернової ініціативи.

Кулеба пояснив, що Росія загрожуватиме нормальному експорту зерна з України до кінця війни. Тож додав, поки не буде реалізовано план В, у росії залишатимуться ці інструменти шантажу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...