Новини / Логістика / Фінанси     28 вересня 2023 09:09

Україна зможе самостійно подати заявки на модернізацію “шляхів солідарності” – єврокомісар


Євросоюз дозволив Україні самостійно подавати заявки на фінансування інфраструктурних проєктів із розширення основних експортних маршрутів (“шляхів солідарності”). Раніше Україна могла отримувати кошти від ЄС на модернізацію “шляхів солідарності” лише за умови участі в проєкті однієї з країн ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

“Уперше Україна зможе подати заявку на фінансування інфраструктурних проєктів уздовж «шляхів солідарності», не потребуючи партнерів з ЄС. Вона може зробити це самостійно як рівноправний партнер у межах Connecting Europe Facility (CEF). Україна може подати заявку на тих самих підставах, що й будь-яка інша держава-член ЄС”, — пояснив єврокомісар із питань транспорту Адіной Велян, додавши, що ці можливості діють також для Молдови.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У держагентстві нагадали, що ще в травні 2022 року Єврокомісія оприлюднила комплекс заходів за ініціативою “Шляхи солідарності”. Серед них — забезпечення КПП обладнанням та іншими технічними засобами й оновлення карт транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

У червні цього року Україна підписала угоду з ЄС про участь у програмі CEF, що давало змогу брати участь у конкурсах із розвитку транспортної інфраструктури спільно з партнерами держав-членів ЄС за фінансової підтримки ЄС.

Нагадаємо, вчора стало відомо, що Україна та Молдова на однакових із країнами-членами Європейського Союзу умовах зможуть подавати заявки на фінансування інфраструктурних проєктів, розташованих уздовж “шляхів солідарності”. Таким чином в Єврокомісії “хочуть забезпечити майбутню інтеграцію залізничної системи України до транспортної системи ЄС шляхом розгортання колій європейського стандарту з метою створення залізничного сполучення через Україну зі Львова до Польщі та до Яс у Румунії”.

Рада Європейського Союзу 25 травня продовжила дію “економічного безвізу” з Україною ще на рік.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також