Новини / Технології     26 жовтня 2022 09:12

Щоби зберегти ліси: британські вчені створили штучний авокадо


Британські вчені створили унікальний фрукт — ековадо. Вони впевнені, що їхня розробка допоможе скоротити вирубку лісу для плантацій, де вирощують один із найпопулярніших плодів у світі.

Про це повідомляє Тastingtable.

Спочатку було визначено хімічний та молекулярний склад авокадо, а потім розпочався процес відтворення смаку й текстури. Боби, подрібнений фундук, яблуко та ріпакова олія — ця маса і за кольором, і за смаком дуже схожа на м’якуш авокадо.

Щодо кісточки, то для неї обрали волоський горіх. Шкірку зробили з воску, який пофарбували в потрібний колір за допомогою харчового барвника. Шкірку ековадо можна переробити на компост.

Нагадаємо, авокадо — один із небагатьох овочів, який є на межі зникнення. Вирощувати його — величезні збитки для природних ресурсів, а транспортувати неймовірно затратно.

Британські ресторани закликають відмовлятися від купівлі мексиканських авокадо та замінюють страви з цим продуктом на схожі інгредієнти. Ініціативу підтримало 15 престижних закладів харчування. Серед причин – нажива на авокадо наркокартелів, погіршення екологічних умов через вирощування культури та експлуатація працівників на плантаціях авокадо.

У Новій Зеландії за крадіжку авокадо чекає до 10 років ув’язнення. Тим, хто купує нелегальні фрукти через інтернет, теж загрожує суворе покарання.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також