Новини / Садівництво     28 січня 2019 10:43

Бойкот авокадо: чому британці відмовляються від продукту

Британські ресторани закликають відмовлятися від купівлі мексиканських авокадо та замінюють страви з цим продуктом на схожі інгредієнти. Ініціативу підтримало 15 престижних закладів харчування. Серед причин – нажива на авокадо наркокартелів, погіршення екологічних умов через вирощування культури та експлуатація працівників на плантаціях авокадо.

Про це повідомляє Express.co.uk.

У листопаді 2018-го працівники, які збирали авокадо в регіоні Мічоакані, влаштували страйк. Закупівельники, які перепродували товар на експорт, виставляли надзвичайно низькі ціни за збір врожаю. До того ж фермери вимагали захистити їх від наркокартелів, члени яких постійно хочуть контролювати грошові потоки від поставок авокадо.

Бойкотували роботу понад 24 тис. працівників. Це щодня завдавало збитків галузі на $4,3 млн. Аби підтримати працівників та привернути увагу до проблеми вирощування й збору авокадо британські ресторатори почали відмовлятися від продукту.

ЧитайтеКейс: ананас вагою 15 кг – фермер під Києвом виводить унікальні сорти фруктів

Річ у тім, що Мексика – головний світовий постачальник авокадо. Щороку нарощує експорт до США, Європи, а в останні роки активно зайшла на ринок Китаю та країн Азії.

Однак, заради врожаїв за останні 10 років у Мексиці повсюдно вирубують ліси та використовують сильнодіючі добрива й пестициди. Крім того, задля збереження авокадо після збору з плантацій (його зривають зеленим, щоб він дозрівав у дорозі) увесь товар обробляють хімікатами. До того ж, культуру регулярно транспортують літаками по всьому світу, які теж викидають у повітря тонни шкідливих газів, пише Gazeta.ua.

Саме тому, коли фотограф та друг герцогині Сассекської Меган Маркл – Даніель Мартін – виклав фото її сніданку, на якому були тости, намащені авокадо, це викликало хвилю критики.

Як раніше повідомляв Landlord, 30-річний фермер Андрій Петков із села Броска, що на Одещині, чекає на перший в Україні врожай фісташок. Чоловік на 3,5 га висадив більше 3 тисяч саджанців екзотичної для вітчизняних земель культури. Крім фісташок фермер уже кілька років вирощує лохину та батат.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також