Новини    23 серпня 2017 10:35

За крадіжку авокадо чекає до 10 років ув’язнення


Новозеландські злодії обкрадають місцевих фермерів і продуктові магазини, повідомляють місцеві ЗМІ. Крадуть переважно авокадо й продають овочі через соцмережу Facebook.

Поліція Північного острова, де зафіксовано найбільше число таких крадіжок, попередила, що злочинців чекає до 10 років тюремного ув’язнення. Тим, хто купує нелегальні фрукти через інтернет, теж загрожує суворе покарання.

«Авокадо по долару не буває, і якщо хтось приходить з ящиком авокадо і пропонує продати їх по долару за штуку, власнику магазину слід припустити, що походження товару є сумнівним», – заявила гендиректор асоціації виробників авокадо Джен Скаулер. Один новозеландський долар – це приблизно 18,6 грн.

Нова Зеландія практично не імпортує авокадо, власна продукція доступна з серпня по березень. При цьому новозеландські садівники воліють вирощувати фрукти на експорт – тоді рентабельність вища. Виручка галузі збільшилася з 70 млн новозеландських доларів в 2013 році до 198 млн доларів в 2017 році.

Цьогоріч світові ціни на авокадо виросли удвічі порівняно з рівнем 2016 року через низькі врожаї в Мексиці, Перу і США (зокрема, в Каліфорнії), свідчать дані агентства Bloomberg. У Новій Зеландії до початку збору врожаю ціна авокадо доходило до 7,5 новозеландського долара за штуку.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...