Рух коридором у межах “зернової ініціативи” призупинили на один день
2 листопада руху коридором у межах зернової ініціативи не буде. Така зупинка є тимчасовою та екстреною.
Про це йдеться в заяві представництва ООН у Спільному координаційному центрі.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Делегації України, Туреччини та ООН у СКЦ домовилися не планувати будь-який рух суден у межах Чорноморської зернової ініціативи на 2 листопада”, — йдеться в повідомленні.
Там також зазначається, що протягом вівторка інспектори ООН і Туреччини здійснили 36 перевірок суден в українських портах, а звіти про них передали російській та українській делегаціям.
3 листопада рух зерновим коридором буде відновлено, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Очікується проходження восьми суден із сільгосппродукцією.
Читайте також: У Литві закликали “обійти шантаж росіян” та забезпечити військовий супровід суднам з українським зерном.
Довідка. 22 липня рф підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”. 7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.
Нагадаємо, 16 жовтня стало відомо, що рф передала до Організації Об’єднаних Націй перелік вимог, при невиконанні яких Москва вийде з зернової угоди, дія якої завершується в листопаді. Про це заявив постійний представник рф при ООН у Женеві Геннадій Гатілов. Відповідний документ російська сторона направила генсеку ООН Антоніу Гутеррешу. У ньому прописаний перелік претензій рф, які потрібно обговорити.
Головний представник ООН з питань допомоги Мартін Гріффітс заявив 26 жовтня, що він “відносно оптимістично налаштований” щодо того, що укладена за посередництва ООН угода, яка дозволила відновити український чорноморський експорт зерна, буде продовжена у листопаді.
30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.
Читайте також: Путін маніпулюватиме продовженням зернової угоди під час G20.
Валерія Пепеля