Майже всі угоди російських авіакомпаній з Організацією Об’єднаних Націй були втрачені через серйозні проблеми у безпеці польотів, визначені Міжнародною організацією цивільної авіації. Інформацію надає РБК, посилаючись на джерела у вертольотній індустрії та серед авіаційних чиновників.
За даними джерела, майже всі російські гелікоптери були виключені з участі на ринку ООН.
За словами представника МЗС Марії Захарової, російські перевізники завершують виконання старих контрактів та залишають ринок ООН у першому кварталі 2024 року. Це сталося після того, як ІКАО висловила серйозні застереження щодо безпеки польотів на російській техніці, що призвело до обмеження участі російських компаній у нових конкурсах на надання авіапослуг.
Мінтранс і Росавіація намагаються внести поправки до застережень щодо безпеки польотів таким чином, щоб вони стосувалися лише суден з подвійною реєстрацією, а не всієї цивільної авіації країни.
Довідка. Застереження щодо безпеки польотів (SSC) – це так званий “червоний прапорець” від ІКАО, який Росія отримала у вересні 2022 року. Це сталося через те, що відповідно до Конвенції Чикаго про міжнародну цивільну авіацію, повітряне судно не може бути законно зареєстроване в більш ніж одній державі. Подвійна реєстрація створює проблеми з міжнародним визнанням ліцензії на радіочастоти для обладнання літака та сертифіката його льотної придатності.
Нагадаємо, у 2023 році українська авіакомпанія SkyUp перевезла 1 546 432 пасажирів, що становить зростання на 24% порівняно з попереднім роком. За той самий період було виконано 10 528 рейсів, що є збільшенням на 36% в порівнянні з попереднім періодом.
У Кишинівському аеропорту розміщено п’ять літаків від українських авіакомпаній SkyUp та Windrose Airlines, які здійснюють польоти в рамках мокрого лізингу на замовлення молдавських перевізників. Ця інформація була опублікована на.
Авіакомпанія Supernova Airlines, яка входить до групи компаній “Нова Пошта”, отримала сертифікат експлуатанта за номером UA 062. Це дає можливість розпочати власні вантажні авіарейси.
Шведський регіональний авіаперевізник Vastflyg претендує на звання першої авіакомпанії у світі, яка використовує виключно екологічно чисте пальне на всіх своїх рейсах. Біопальне Neste виробляється з відпрацьованої рослинної олії та тваринних жирів
Маневрові теплотяги в морському порту німецького міста Бремерхафен переведені з дизельного на біопаливо, що отримується з гідроочищених олій (HVO).
Найбільша судноплавна компанія Японії Mitsui O.S.K. Lines (MOL) завершила експериментальний рейс, під час якого як бункерне паливо використовувався біометанол.
Контейнерний перевізник MSC, продовжуючи експансію на ринок вантажних авіаційних перевезень, придбав контрольний пакет акцій вантажної авіакомпанії AlisCargo Airlines, що базується в Мілані. Так MSC приєднується до конкурентів Maersk і CMA CGM, обидва з яких також прагнуть розширити свої фірмові авіаперевезення, повідомляє The Maritime Executive.
Equilon Enterprises LLC (Shell) та сільськогосподарська компанія S&W Seed Company підписали угоду про створення спільного підприємства (СП) з метою розробки нової генетики рослин покривних олійних культур як сировини для біопального. Cпільне підприємство під назвою Vision Bioenergy Oilseeds LLC буде спільною власністю Shell і S&W.
Німецька енергетична компанія Uniper анонсувала створення термінала для біопалива у Вільгельмсхафені.
A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI). Екологічні двопаливні контейнеровози матимуть номінальну місткість у 17 000 TEU та замінять наявні потужності у флоті Maersk
Цьогоріч вартість фрахту плавучих регазифікаційних установок (FSRU) у Європі різко зросла. Ставки фрахту FSRU зросли через дефіцит суден та високий попит на зріджений газ.
ПрАТ “Укргідроенерго” планував у вересні 2023 року підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера потужністю 1 МВт для виробництва водню.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!