Новини / Логістика     08 серпня 2023 20:29

MSC придбав італійську вантажну авіакомпанію

Минулого року MSC створила власний авіаційний підрозділ MSC Air Cargo, але без сертифікату експлуатанта

Контейнерний перевізник MSC, продовжуючи експансію на ринок вантажних авіаційних перевезень, придбав контрольний пакет акцій вантажної авіакомпанії AlisCargo Airlines, що базується в Мілані. Так MSC приєднується до конкурентів Maersk і CMA CGM, обидва з яких також прагнуть розширити свої фірмові авіаперевезення, повідомляє The Maritime Executive.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з умовами нової угоди, MSC придбала контрольний пакет акцій AlisCargo Airlines, міланського авіаперевізника, який нині працює над відновленням своїх операцій.

AlisCargo почала виконувати комерційні польоти влітку 2021 року, в пандемію, використовуючи пасажирські літаки Boeing 777-200ER як прейтери (перевозячи вантажі загального призначення в переобладнаних салонах повітряних суден).

Авіакомпанія AlisCargo Airlines планує відновити роботу з постачанням Boeing 777F на початку 2024 року. Ліцензію на експлуатацію компанії була відкликана, нині ж компанія очікує на відновлення, і одночасно з цим MSC планує придбати 100% компанії.

Минулого року MSC створила власний авіаційний підрозділ MSC Air Cargo, але без сертифікату експлуатанта. З початку цього року перевезення на її користь почала виконувати американська авіакомпанія Atlas Air за довгостроковим контрактом мокрого лізингу (ACMI) чотирьох Boeing 777-200FS (літаки мають ліврею MSC Air Cargo).

Довідка. MSC – швейцарська морська контейнерна лінія, що займає друге місце за обсягом вантажних перевезень і контролює 15.7% ринку. Її заснували в 1970 році, а на 2021 рік вона володіє флотом з 136 суден сумарною вантажопідйомністю 947 622 TEU, ще 424 судна місткістю 2 788 419 TEU MSC фрахтує для своїх потреб.

Нагадаємо, портовий оператор Hutchison Ports та інвестор Terminal Investment Limited Sarl (TIL), що входить до групи MSC, оголосили про співпрацю в розвитку нового контейнерного термінала в районі Europahaven порту Роттердам.

Новий гігантський контейнеровоз MSC був спущений на воду китайськими суднобудівниками, оскільки перевізник продовжує своє швидке розширення. Попри нинішнє уповільнення обсягів і швидке зниження фрахтових ставок, MSC продовжує нарощувати свій флот рекордними темпами. Уже будучи найбільшим оператором контейнерних перевезень, перевізник має замовлення на 40 відсотків від поточної потужності та продовжує купувати вживані судна.

Швейцарська приватна судноплавна компанія Mediterranean Shipping Company, ймовірно, веде переговори щодо придбання двох залізничних операторів в Італії.

Контейнерний перевізник MSC запустить нову контейнерну лінію на південному узбережжі Азії.

MSC прийняв в експлуатацію ще один контейнеровоз місткістю 24116 TEU. Судно, яке отримало назву MSC Mariella, побудоване на китайській корабельні Yangzi Xinfu Shipyard, дочірній компанії Yangzijiang Shipbuilding Group.

Згідно з нещодавнім аналізом Sea-Intelligence, MSC був найнадійнішим перевізником із найкращих 14 у червні 2023 року з надійністю розкладу 70,6%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також