Новини    13 серпня 2022 15:52

“Укргідроенерго” разом з німецькими компаніями виготовлятиме водень

Це пілотний проєкт, який компанія реалізовуватиме власним коштом, але його реалізація допоможе залучати інвесторів на більші проєкти в майбутньому

ПрАТ “Укргідроенерго” планує у вересні поточного року підписати контракт із німецькими компаніями Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера потужністю 1 МВт для виробництва водню.

Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Щодо водню ми дуже плідно співпрацюємо з німецькими партнерами. (…) Плануємо у вересні підписати контракт на постачання електролізера в 1МВт. У них термін виготовлення 16 місяців, але ми домовилися, що вони заберуть у когось чергу і зроблять нам це через 6-9 місяців. Тому, якщо ми підпишемо контракт у вересні, то в першому півріччі наступного року ми зможемо реалізувати цей проєкт на ДніпроГЕС”, – заявив Сирота.

Також він зазначив,  що в умовах агресії рф в Україні та її енергетичного шантажу щодо Європи проєкти розвитку водню активно реалізовуватимуться.

“І я переконаний, що ми маємо рухатися разом із європейцями. Ми не маємо робити через три-чотири роки те, що в Європі вже буде зроблено”, – додав Сирота.

Сирота підкреслив, що реалізація цього проєкту допоможе в майбутньому залучати інвесторів на більші проєкти.

“Якщо ми сьогодні збудуємо хоча б 1 МВт, то нам буде набагато простіше говорити з європейськими донорами. Вони швидше дадуть кошти й на проєктування, і на реалізацію проєктів. А у нас є можливість реалізувати проєкти водню від 40 МВт до 100 МВт”, пояснив Сирота.

Нагадаємо, у 2021 році у Німеччині відкрили перший у світі завод з виробництва чистого реактивного палива.

Landlord раніше повідомляв, уже за кілька років з ринку її посунуть гібриди дизеля та електрики, трактори на метані та водні.

Марковська Катерина

 

.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...