Новини / Логістика     09 жовтня 2022 18:19

В Європі дорожчає фрахт плавучих ЗПГ-терміналів

Наразі перевезення американського ЗПГ судном обходиться у $400 тис. на день

Цьогоріч вартість фрахту плавучих регазифікаційних установок (FSRU) у Європі різко зросла. Ставки фрахту FSRU зросли через дефіцит суден та високий попит на зріджений газ, повідомляє usm.

Напередодні зими, країни Європи запасаються ЗПГ на плавучих терміналах, аби обійтися без російського газу. Орендувати FSRU — дешевше та швидше, ніж будувати наземні термінали для зберігання ЗПГ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вартість оренди FSRU в Німеччині зросла вдвічі, порівняно з минулим роком, і складає наразі близько $200 тис. на добу.

Згідно з даними, у світі є 48 таких установок, з яких 42 працюють на умовах оренди.

Очікується, що актуальність і ціна FSRU зросте ще більше, на тлі підриву на газопроводах “Північних потоків” минулого тижня.

Зросли також ставки фрахту газовозів. Глобальна нестача суден призвела до рекордного зростання цін на газовози в Атлантиці.

Наразі перевезення американського ЗПГ судном обходиться у $400 тис. на день.

Нагадаємо, у порт Емсхавен на півночі Нідерландів прибули дві плавучі регазифікаційні установки (FSRU). Вони працюватимуть як один термінал. Перше судно прибуло до порту 4 вересня, друге — 6 вересня. Цього тижня судна мають прийняти першу партію газу, повідомляється на сайті термінала EemsEnergyTerminal.

Cудноплавний канал через Віслінську косу, що з’єднав Балтійське море з Віслінською затокою та дозволить суднам заходити до польського порту Ельблонг в обхід Калінінградської області рф, вже готовий до відкриття.

Німеччина заповнила газові сховища вже на 75,43%. Позначки 75% планувалося досягти до 1 вересня, 85% — до 1 жовтня та 95% — до 1 листопада.

Landlord раніше повідомляв, Нафтогаз напрацьовує перші документи щодо “газового ленд-лізу”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також