Новини    19 серпня 2023 12:10

Роганський м’ясокомбінат переїжджає на Волинь


Виробниче підприємство “Роганський м’ясокомбінат” релокує виробництво на Волинь.

Як говориться у повідомленні Волинської ОВА, передбачається будівництво м’ясного центру у Ківерцівській громаді.

“Це дуже добре, що до нашої області продовжують релокуватися підприємства. Адже нові інвестиції сприяють розвитку регіону, створюють нові робочі місця та нові можливості”, — зазначив начальник ОВА Юрій Погуляйко.

Як розповів власник м’ясокомбінату Ігор Фельдштейн, виробництво розташовувалося у місті Вовчанськ Харківської області. Впродовж року там виготовляли 18 тис. т сиров’ялених, сирокопчених та твердокопчених ковбасних продуктів. З 2019 до 2021 року на підприємстві реконструювали забійний цех, який ввели в експлуатацію за кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення і окупації.

“Після звільнення міста деяке обладнання ми вивезли. На жаль, російські ракетні атаки зруйнували виробництво, а обстріли продовжуються й до сьогодні. Тому ми вирішили припинити там діяльність і переїхати у безпечніший регіон. З початку повномасштабного вторгнення велика кількість наших спеціалістів виїхали за кордон та в інші області України. Зокрема, й на Волинь. Тому ми прийняли рішення розглянути вашу область для будівництва м’ясокомбінату”, — пояснив Фельдштейн.

Нагадаємо, релоковане з Харкова до Чернівців підприємство  “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

До початку повномасштабного вторгнення рф, у Харкові розробили унікальні космічні технології, що дозволяють висушувати сири різних сортів, без додавання консервантів зі збереженням усіх натуральних якостей. Водночас тільки після релокації до Мукачева підприємство “Прайм Снек” відкрило для себе експорті можливості. Нині вироби можуть стати першим молочним продуктом закарпатського виробництва, який офіційно дозволено продавати у країнах ЄС

Малий та середній бізнес, котрому довелось перевезти свої виробничі потужності у більш безпечні регіони України, зможе отримати компенсацію у розмірі до €30 000.

Серед релокованих підприємств, які вже відновили свою діяльність, найбільшу частку складають компанії оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів.

Підприємства промисловості покращили оцінки економічних перспектив з огляду на релокацію частини підприємств до більш безпечних регіонів, поступове налагодження ланцюгів постачання та адаптацію до нових умов.

В Україні триває релокація бізнесу із постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України з метою захисту промислових потужностей вітчизняних підприємств усіх форм власності.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...