Новини / Аналітика / Трейдинг     18 травня 2023 10:10

Робота зернового коридору заблокована: інспекцію за тиждень не пройшло жодне судно


Стабільна робота зернового коридору заблокована російською стороною. За 41-й тиждень роботи зернового коридору (8-14 травня) жодне судно не пройшло інспекцію на вхід та жодне судно не зареєстроване для огляду на вхід. Крім цього, 60 суден знаходяться в очікуванні огляду.

Про це повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”.

“Відповідно, наразі в морських портах вантажаться лише судна, які зайшли раніше, і найближчими днями вони закінчаться. росіяни практично зупинили можливість подальшого експорту української агропродукції морським шляхом”, — пояснюють в УКАБ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, за вказаний період через морські порти Одеської області було експортовано 550,3 тис. т агропромислової продукції, що на 36% більше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.

Кількість кораблів, котрі були завантажені за цей тиждень, становила 13 одиниць, що на 2 судна більше попереднього тижня. Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують на неї. Такі обсяги залишаються одними з найнижчих показників цього року.

Найбільші обсяги експорту протягом 41-го тижня роботи зернового коридору становили:  кукурудза (50% експорту за цей період), пшениця (28%), ячмінь (13%).

Українська продукція попрямувала до країн Азії (Китай, Бангладеш та Туреччина), Африки (Єгипет, Судан) та Європи (Іспанія).

Читайте також: Зусилля щодо збереження “зернової угоди” продовжаться найближчими днями – ООН

“Всього з початку роботи зернового коридору з 1 серпня 2022 року по 14 травня 2023 року вдалося експортувати 30,2 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам”, — підсумували в УКАБ.

Нагадаємо, з метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також