Новини / Тваринництво     05 грудня 2020 15:30

Резистентність до антибіотиків загрожує тваринництву в Україні

Якщо проблема резистентності до антибіотиків не буде подолана до 2050 року, світова економіка може втратити 4% річного валового продукту

Якщо проблема резистентності до антибіотиків не буде подолана до 2050 року, світова економіка може втратити 4% річного валового продукту. Про це повідомили під час брифінгу FAO (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) за участі українських фахівців.

Зокрема, на думку експертів, корені проблеми полягають у тому, що чимало людей, які займаються тваринництвом недостатньо обізнані із нею. Адже резистентності набуває дедалі більш широкий спектр мікроорганізмів. Відповідно, це прямо чи опосередковано впливає на здоров’я людей.

Очікується, що в Україні спільно з Держпродспоживслужбою та FAO буде започаткований національний план державного моніторингу антирезистентних штамів в тваринництві.

«Якщо проблема антибіотикорезистентності не буде вирішена до 2050 року, світова економіка може втратити 4% річного валового внутрішнього продукту. Виробництво продукції тваринного походження в країнах з низьким рівнем доходу може скоротитись до 11% до 2050 року», – акцентували увагу на брифінгу.

ЧитайтеТурнір з боулінгу серед представників агросфери став рекордним за кількістю учасників

Зазначимо, що щорічно у світі від резистентності до антибіотиків помирає щонайменше 700 тис людей. Експерти сподіваються, що загальнонаціональний план моніторингу антибіотикорезистентних штамів в Україні буде запроваджений уже до 2022 року, коли буде сформовано перелік діючих речовин, які буде заборонено використовувати у тваринництві. В такому разі буде створений захисний список винятково для лікування антибіотикорезистентних хвороб у людей.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за оцінкою мінекономіки, гектар землі в Україні буде коштувати 50-60 тис грн.

Читайте також