Новини / Ринок землі     03 грудня 2020 16:15

Гектар землі в Україні буде коштувати 50-60 тисяч гривень

Ціна землю після запуску ринку 1 липня 2021 року у середньому буде вдвічі перевищувати існуючу нормативно-грошову оцінку у 28 тис грн – Тарас Висоцький

Ціна землю після запуску ринку 1 липня 2021 року у середньому буде вдвічі перевищувати існуючу нормативно-грошову оцінку. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький, повідомляє агенція Інтерфакс-Україна.

«У нас закон говорить, що не можна продавати землю нижче нормативно-грошової оцінки (НГО), яка в середньому по Україні – 28 тис. грн на га. Ми розуміємо, що ціна буде вищою», – стверджує він.

За словами заступника міністра, розрахунки міністерства показують, що в середньому вартість сільгоспземель із запуском в Україні вільного обігу сільгоспугідь з 1 липня 2021 року буде 50-60 тис. грн за га. Водночас, як показують результати опитування власників паїв, можливість продажу землю безпосередньо після запуску ринку розглядають не більше 5-7% з них.

«Зараз діє програма підтримки фермерства. Держава компенсує 1,5 облікової ставки НБУ –  9% компенсуватиметься за кредитами, залученими під операційну діяльність. Коли будуть залучатися кредити під покупку землі, буде діяти аналогічна програма – 9% компенсуватиметься фермерам. Механізм зрозумілий: оформляєте кредит , платите відсотки, подаєте заявку в банк і наступного місяця отримуєте кошти», – зазначив Тарас Висоцький.

Читайте: Нормативна грошова оцінка сільгоспземлі буде переглянута

Він також звернув увагу, що для фермерських господарств, які отримали землю в постійне користування (в середньому по 50 га у залежності від регіону), буде передбачений ще один механізм кредитування – вони отримають можливість брати земельні ділянки в кредит на 10 років під 0% .

«Для цього їм після 1 липня 2021 року необхідно буде подати заяву в місцеву громаду і укласти договір – чи відразу викупити земельну ділянку по НГО, або з розстрочкою на 10 років безвідсотково», – пояснив Тарас Висоцький.

Також, за його словами, разом із запуском ринку землі з 1 липня 2021 року запроваджено земельний моніторинг (за даний напрямок відповідає держгеокадастр), який в розрізі громад буде показувати, скільки продається землі щотижня і за якою середньою ціною.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що парламент ухвалив у другому читанні і в цілому закон «Про внутрішній водний транспорт».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також