Новини / Ринок землі     08 вересня 2021 17:38

Рада встановила одночасний перехід права на землю та нерухомість

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект в цілому № 5248 про встановлення одночасного переходу права на землю та нерухомість

Верховна Рада на засіданні 8 вересня прийняла закон щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано. Відповідний законопроєкт №5248 на засідання 8 вересня підтримав 301 депутат. 

Закон усуває прогалини у правовому регулюванні питань, пов’язаних з оформленням та переходом прав на земельну ділянку у разі набуття права власності на нерухоме майно (житловий будинок, будівлю або споруду), що розміщені на ній.

Читайте: Витрати на сільгоспвиробництво зросли майже на 35%

Так, пропонується уніфікувати вказані правила для переходу прав власності та всіх видів користування земельною ділянкою у випадку переходу права власності або права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на розташовані на такій земельній ділянці об’єкти нерухомого майна шляхом внесення змін до статті 120 Земельного кодексу України та статті 377 Цивільного кодексу України.

Відповідні зміни також внесли до статті 377 Цивільного кодексу, статті 7 Закону України “Про оренду землі” з метою конкретизувати норми та безспірність правового регулювання.

Раніше Landlord повідомляв про те, що уряд Шмигаля запускає пілотний проєкт зрошення у трьох областях.

Джерело: інформаційне управління Апарату Верховної Ради.

Читайте також