Новини / Політика     08 квітня 2021 17:01

Денис Шмигаль: Пілотний проект зрошення буде запущений у трьох областях

У 2021 році запуск пілотних проектів розвитку іригаційних систем заплановано у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Наразі потрібно визначити об’єкти, які будуть модернізовані

Основним завданням уряду та міністерства аграрної політики та продовольства України у цьому році є розвиток іригаційних систем і запуск пілотних проектів зрошення у Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з обговорення проекту зрошення земель за участі міністра АП Романа Лещенко, очільників вказаних регіонів та представників мін довкілля і мінфіну.

«Запуск пілотних проектів зрошення земель вже цього року є частиною урядової Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року та завданням Президента. Це питання ми виносимо на державний рівень, аби і виробники, й інвестори розуміли, що для України це ключовий вектор розвитку», – зазначив прем’єр-міністр.

Він додав, що наразі потрібно визначити об’єкти, які будуть модернізовані в межах пілотних проектів зрошення земель, та залучити інвестиції для їх реалізації. Зокрема, вже є погодження міжнародних партнерів стосовно можливості залучення кредитних ресурсів для розвитку іригаційних систем в Україні.

ЧитайтеУряд встановив для фермерів дотацію за посіви гречки у 3,5 тис грн/га

«На сьогодні більша частина меліоративної та іригаційної інфраструктури перебуває в управлінні держагентства водних ресурсів. Відповідно міністерство аграрної політики та продовольства, відповідальне за відновлення зрошувальних систем, наразі не може розпочати практичну роботу у цьому напрямку. Швидке розв’язання цього питання дасть можливість мінагрополітики вже поточного року розпочати реалізацію пілотних проектів з відновлення зрошувальних систем, що допоможе аграріям суттєво збільшити врожай», – зауважив Денис Шмигаль.

Він доручив міністерству аграрної політики та продовольства, міністерству захисту довкілля та природних ресурсів визначити конкретні кроки з чітким терміном виконання для юридичної й документальної передачі інфраструктури.

Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, «цей рік для нас є визначальним. Ми розуміємо, як сформувати інституційну та законодавчу основу, і згідно з цим планом ми готові рухатися».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг імпорту тростинного цукру-сирцю в Україну складе 170 тис т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також